868868.jpg

איתור ומיפוי תשתיות

 

חברות ממשלתיות, כלכליות, רשויות מקומיות, מתכננים, ובעלי תשתיות רבים במשק הישראלי כמו גם בעולם המערבי, אינם מאפשרים ביצוע עבודות תשתיות בסמוך למערכות קיימות ופעילות ללא הוצאת היתרים מבעלי התשתיות, דבר האורך זמן רב, ולעיתים אינו מדויק, ובעיקר בשטחים עירוניים צפופים מרובי תשתיות, כמו כן, ייתכן שבזמן סלילת התשתיות באזור, הייתה מגבלה כלשהי שאילצה להעביר אותן קרוב יותר לגובה פני השטח, או שהתשתיות נסללו לפני שנים רבות בהן לא הייתה הקפדה על סטנדרטים אחידים.

 

התגובות השכיחות ביותר בקרב קבלני תשתיות שביצעו חפירה ופגעו בתשתיות שעברו במקום היא, "לא ידעתי שצריך אישור גם לחפירה כל כך קטנה".

 

בכל חפירה בסמוך לבתי מגורים יש לאתר את התשתיות בעומק מעל חצי מטר, בשטחים אחרים איתור תשתיות צריך להתבצע בכל חפירה שעומקה מעל 75 ס"מ.

 

פגיעה בתשתיות יכולה להגיע עד לכדי עבירה פלילית, כך למשל, אם בעקבות החפירה נוצרה פגיעה בתשתית גז ובצורה כזאת שהובילה לפיצוץ בשטח וממנו נפגעו אנשים, ניתן יהיה להאשים את האחראים בעבירות פליליות על בסיס רשלנות, אותו הדבר כאשר ישנה פגיעה בתשתיות חשמל שהובילו לפגיעה בשירותי חירום חיוניים ומצילי חיים, ולנזק רב שיוביל להוצאות כספיות ובעיקר תביעות אזרחיות.

 

ניתן להתייעל ולקצר את לוחות הזמנים ע"י הפעלת מערכות לאיתור וחישוף תשתיות, החשיבות של איתור התשתיות הינו גורם משמעותי מאוד לחיסכון בעלויות עתידיות של בניית תשתיות, ורמת הדיוק היא גבוהה, הסבירות לפגיעה בתשתיות לאחר ביצוע איתור תשתיות תת קרקעיות היא נמוכה מאוד, כמו כן עצם ביצוע האיתור פוטר אתכם מכל תביעה על רשלנות בעניין זה.

גיאוסיסטם הנדסה בע"מ - קידוחי ניסיון, סקרי קרקע, איתור וחישוף תשתיות מקבוצת סיסטם מעבדות מתקדמות בע"מ מתמחה באיתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות וחישוף ללא הרס באמצעות מכשירים אלקטרומגנטיים מתקדמים או ע"י שאיבת עפר.

 

איתור, חישוף, ומיפוי תשתיות תת קרקעיות מתבצע באמצעות ציוד מתקדם:

 • מכשיר אלקטרו מגנטי ייעודי לאיתור תשתיות, GPR DETECTOR PENETRATION, מכ"ם חודר קרקע, הוא שיטה גיאופיזית לא הרסנית ומהירה הפועלת על ידי העברת גלים אלקטרומגנטיים מאנטנה ומשקפת שכבות וחפצים המוסתרים בקרקע, השתקפויות אלה נאספות כנתונים המייצרים תמונה של תת הקרקע, תצורת מערכת GPR אופיינית מורכבת מאלמנט אנטנה אחד או יותר, יחידת בקרה ומוניטור לאחסון ותצוגת נתונים.
 
 • משדר (beacon) המשמש לאיתור צנרות ריקות בעומקים של עד 9 מטר מפני הקרקע, המשדר מושחל בצנרת ומשדר גלים אלקטרומגנטים בעוצמה גבוהה ועל ידי כך מספק נתונים על עומק ומיקום הצנרת המדוברת, מיקום המשדר מנותר על ידי מקלט כמו ב GPR  DETECTOR.
 
 • חישוף תשתיות באמצעות מערכת לשאיבת עפר,מבוצע באמצעות כלי הנדסי המאפשר שאיבת עפר מעל התשתיות אשר אותרו בשלב הראשוני בצורה אלקטרומגנטית, המערכת מאפשרת להגיע פיזית אל התשתית ובכך לאפשר למתכנן לקבל תכנית עדות מהימנה לגבי המשך תכנון הפרויקט, בעלי תשתיות התת קרקעיות מסוכנות כגון, חומ"ס, דלק, וגז אינם מוכנים להסתכן בפגיעה בתשתיות.
 
 • חישוף באמצעות שאיבת העפר מבטל את הצורך בחפירה באמצעות ציוד הנדסי, על מנת למזער פגיעה בתשתיות תוך ביצוע החישוף.
 
 • איתור ומיפוי תשתיות הינו גורם מרכזי ומשמעותיה להתייעלות בלוח הזמנים, וצמצום בעלויות העבודה.

 

בחברתנו צוות מפעילים וגיאולוגי מקצועי המיומן בהפעלת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם בכדי להציג תמונה מקיפה ומהימנה ללא פגיעה בתשתיות קיימות. שירות ייחודי זה, משלים את שירותי החברה ומשלים מידע איכותי לסקר הקרקע בשלב התכנון.

 

 

 

באמצעות גיאוסיסטם הנדסה בע"מ, ניתן לאתר את כל סוגי התשתיות הבאים:

 

 •  תשתית חשמל – איתור כבלי מתח גבוה העוברים באדמה, כבלי מתח נמוך וכן צנרת הכנה להעברת כבלי חשמל על פי צרכים עתידיים. 
 
 • תשתית מים – איתור צנרת אספקת מים ממקור האספקה המרכזי אל עבר צרכני הקצה.
 
 • תשתית ביוב – איתור צנרת ביוב, צמתי ביוב, בורות ספיגה וכדומה, הן ברמה הביתית, הן ברמה השכונתית והן ברמה העירונית/ אזורית.
 • תשתית גז – איתור צנרת גז ובורות גז.
 • תשתית תקשורת – איתור תשתיות כבלים, קווי טלפון ואינטרנט וסיבים אופטיים.
 • סריקה על ידי מכשיר GPR DETECTOR על מנת לזהות תשתית קיימת במטרה למנוע פגיעה עתידית.
 • סימון התשתיות המבוקשות והכנת מפת שטח.
 • גידור השטח וסימון תשתיות תת-קרקעיות.  
גיאוסיסטם הנדסה בע"מ שמה דגש רב על הכשרת העובדים בכל הנושאים המקצועיים
ומקפידה על תקני הבטיחות הישראלים והבינלאומיים, אנחנו מחויבים להבטחת אמינות מלאה
.ושקט נפשי ומבטיחים כי כלל השירותים אשר יוענקו ללקוחותינו יהיו ברמה הגבוהה ביותר